wtorek, 23 lutego 2016

Cytatowy kącik #1

Hej! 

      Czy czasem macie trudne dni w których, spalibyście cały dzień i jedli tylko wtedy gdy musicie. Ja takie mam. Właśnie wtedy zaczynam sobie czytać cytaty z moich ulubionych książek. Są lekiem na moje serce. Czasem przytłaczają, a czasem wręcz przeciwnie. Przypominają mi o rzeczach, które powinny być dla mnie ważne. Mówią, abym nie przejmowała się drobnymi kłopotami. To mi pomaga. Dlatego chciałabym przybliżyć Wam sentencje z fantastycznych "lektur pod poduszkę", które ostatnio czytałam.


1.  Lauren Oliver- trylogia Delirium 
            "Dobra opowieść wymaga powolnego rozwoju
           akcji i tego, żeby żaden jej element nie był
         przypadkowy. (...) Trzeba dostarczyć ludziom
           ogólny zarys i to, czego oczekują: główne postaci
          i narastające napięcie. I punkt kulminacyjny,
           rzecz jasna. Dobra opowieść zawsze ma punkt                             kulminacyjny."      

        "Ten, kto skacze do nieba, może upaść,
        to prawda. Ale może też poszybować w górę."

       "Kocham cię. Pamiętaj. Tego nam nie odbiorą."2. Gayle Forman- Zostań, jeśli kochasz

"Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć."

"Nucę piosenkę, jakby jej tekst skrywał instrukcje, muzyczną mapę z zaznaczonym miejscem i trasą, jak tam dotrzeć."

"Czasami spotykasz kogoś,kto jest już taki jaki być powinien."
3. Gayle Forman- Wróć, jeśli pamiętasz

"Musiałam kogoś nienawidzić, a ciebie kochałam najmocniej, więc padło na ciebie."

"Przed później" jest "teraz, którym należy się zająć."

"Jestem otoczony ludźmi, a czuję się samotny. Twierdzę że chcę odrobiny normalności, a teraz kiedy trochę jej mam, wygląda na to, że nie wiem co z nią zrobić, nie wiem już jak to jest być normalną osobą."


4. C.J. Daugherty- Saga Wybrani

"Miłość to: zależy mi na tobie. Ufam ci. Rozumiem cię. Chcę być przy tobie. A zakochanie... (...) A zakochanie to: zrezygnowałabym dla ciebie ze wszystkiego, nawet z siebie. Nie mogę bez ciebie żyć."

"Nigdy nie powinnaś przepraszać za to , że masz rację."

"Wydaje mi się, że nieraz myślenie szkodzi. Czasem musisz posłuchać serca i zaufać instynktom."5. Kiera Cass - Następczyni 

"- Nie jestem pewien, czy istnieje coś takiego jak los lub przeznaczenie, ale mogę ci powiedzieć, że czasem to, czego pragniesz, pojawia się w drzwiach tylko po to, by cię odtrącić. A mimo to jakimś cudem zyskujesz pewność siebie."

"Wydaje mi się, że nikt nie wie na pewno, czego szuka, dopóki tego nie znajdzie."

"(...)słowa są bronią. To wszystko, czego potrzebujesz."To są moje ulubione cytaty. Po przeczytaniu tych książek nie mogłam powstrzymać się od pokazania Wam moich zdobyczy. Mam nadzieję że wpis się spodobał. Sądzę że wy też macie jakieś ciekawe cytaty, które motywują Was do działania. Może macie jakieś książki warte uwagi ? Piszcie w komentarzu ! :) Do zobaczenia! 
niedziela, 21 lutego 2016

C.J. Daugherty Saga Wybrani


       Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat znikną nie wiadomo z jakich powodów, a ona została aresztowana- kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły, w dodatku z internetem, co było szokiem dla naszej bohaterki. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, których na początku nie rozumie. Uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców, ale przecież rodzina bohaterki nie należy do tej grupy. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana. Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Dlaczego wszyscy znają prawdę tylko nie ona? Którego chłopaka wybierze dziewczyna? Mądrego Cartera czy przystojnego Slaviana ? 

   Tak naprawdę nie wiem co ciągnęło mnie do tej książki. Raczej nie okładka, która wygląda bardzo nie atrakcyjnie ( ale mogę im to wybaczyć bo zagraniczne są po prostu cudne *-*) .Ta szkołą nie jest jedną z najnormalniejszych. Dzieją się tam naprawdę dziwne rzeczy, Zabicia, krew i tajemnicze sekrety. Po przeczytaniu pierwszych dwustu stron żyłam w przekonaniu że to będzie następna powieść o wampirach. Ba, nawet na to czekałam ! Ale było inaczej. Autorka na samym początku lektury nie chciała zdradzić całej prawdy o świecie w którym żyje bohaterka, co bardziej motywowało mnie do czytania. Czasem nawet gubiłam się w tym wszystkim. Chyba za dużo było informacji które musiała sobie przyswoić Allie i ja czytając. Miałam za złe pisarce za "zakatrupienie" niektórych osób. Nie byłabym zdziwiona jakby nawet główna bohaterka została zabita, jednakże Allie wiedziała że może w każdej chwili polec. Była na to gotowa, ale nie bała się prawdy. Fakt że była zaszokowana całą tą sytuacją, kto by nie był na jej miejscu, ale jestem z niej dumna. Dała sobie radę. Nawet w najcięższych chwilach normalny człowiek dostałby depresji, Plusem jest to, że nasza mała kobieta miała przy sobie dwóch bardzo przystojnych chłopaków. Carter i Slavian, Od samego początku wspierali ją, za co była mi ogromnie wdzięczna. Nie podobało mi się jak bohaterka "bawiła się" nimi. Najpierw jednym, a potem drugim. Byłam wręcz na nią zła że czasami nie zważała na problemy innych, mimo to można jej to wybaczyć ponieważ sama była wpakowana w niezłe bagno. Miałam nadzieję że wreszcie wybierze tego swojego wybranka i już nie będzie igrać z uczuciami. Stało się to dopiero w ostatniej części. 
"Nic nie wiesz. Naprawdę nic nie wiesz. To... głupie. Nikt ci nic nie powie. Nikt ci nic nie powie..".
     
Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej serii. Fakt ciekawiła mnie, ale czasem miałam myśl, aby rzucić w kąt książkę i pooglądać TV. Nie zrobiłam tak. Wytrwałam do końca tak jak bohaterka. Byłam w małym procentu zawiedziona zakończeniem. Nie tak to sobie wyobrażałam. W połowie Niezłomnych ( czyli ostatniej części) zastanawiałam się czy cała sytuacja zdąży się rozwiązać, czy autorka ją tak zostawi. W chmurach. Z chęcią chciałabym dowiedzieć się co potem robiła Allie. Przyjść pod jej dom i zobaczyć jak żyje po tej całej historii, ale każdy wie że to niemożliwe. Możemy sobie tylko pomarzyć,pogdybać itp. 
Moje ulubione cytaty : 
"- Piłaś całą noc? - zapytała.
- Nie! Nie bądź śmieszna. Tylko przez parę ostatnich godzin... Właściwie to która jest? - Spojrzała na zegarek, rozlewając wódkę po dachu. - Ojej."  
"- [...] Całemu światu odbija. To nie nasza wina. My się do tego nie przyczyniliśmy. Dostaliśmy go w spadku.
[...]
- Myślę, że świat jest w niezłych tarapatach, jeśli to my mamy być normalni.
- To się musi skończyć katastrofą - potwierdził."
"Miłość to: zależy mi na tobie. Ufam ci. Rozumiem cię. Chcę być przy tobie. A zakochanie... (...) A zakochanie to: zrezygnowałabym dla ciebie ze wszystkiego, nawet z siebie. Nie mogę bez ciebie żyć."
"Nigdy nie powinnaś  przepraszać za to, że masz rację"
" (...) Skacz! "
   Każdego kto lubi mroczne sekrety, dużo akcji i mnóstwo zbrodni i krwi zachęcam do przeczytania Sagi "Wybrani"- powieści fantastycznej autorki C.J Daugherty. Również ja chciałabym Wam podziękować za przeczytanie recenzji i wypowiedzenie swojej opinii na temat Wybranych. Pamiętajcie że każdy komentarz się dla mnie liczy :) Miłego dnia, wieczoru, nocy itp. !